Susz konopny – co z niego można zrobić?

Konopie w naszym kraju kojarzą się najczęściej z uzależniającymi narkotykami. A to duży błąd. Konopie przemysłowe są roślinami, które mogą być legalnie uprawiane również w Polsce. Posiadają zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Susz konopny, inaczej zwany CBD, to suszone kwiaty konopi, zawierające kannabidiol, który nie wykazuje żadnych właściwości psychoaktywnych, w przeciwieństwie do THC, czyli tetrahydrokanabinolu.

CBD znajduje się przede wszystkim w kwiatach konopi. Susz z tej części rośliny wykorzystywany jest do produkcji leków, maści oraz kosmetyków. Zawiera bardzo dużo substancji oddziałujących pozytywnie na nasze zdrowie i – co warto podkreślić – jest w pełni legalny!

Susz konopny a zdrowie

Z suszu konopnego wykonuje się wiele preparatów, mających zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Sklepy oferują także zakup suszu w postaci młodych kwiatów i liści konopi, pochodzących z ekologicznych upraw w Polsce. Napar z tych roślin wykorzystywany jest do łagodzenia stanów lękowych, depresji czy niwelowania bólu neuropatycznego.

Susz konopny jest także częstym składnikiem ziołowych kąpieli oraz inhalacji, które zbawiennie wpływają na układ oddechowy człowieka. Kwiaty konopi często poddawane są procesom waporyzacji, pozwalającym na doprowadzenie suszu do odpowiedniej temperatury i odparowanie substancji aktywnych, które w takiej formie mają silniejsze działanie prozdrowotne.

Kosmetyki z suszu konopnego

Konopie są także wykorzystywane do produkcji wysokiej jakości kosmetyków, poprawiających stan i odżywienie skóry. Maści i kremy konopne stają się coraz popularniejsze, biorąc pod uwagę ich wysoką skuteczność oraz powszechną dostępność.

Kosmetyki konopne chronią naszą skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a także nadmiernym wydzielaniem wody. Są także nieocenione w przypadku łagodzenia zaczerwienienia skóry oraz niwelowania przykrych skutków oparzeń słonecznych. Dzięki zawartości wielu mikroelementów oraz tłuszczów nasyconych i nienasyconych pielęgnują i odżywiają skórę.

Jak widać, konopie mają bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia. Dziś, produkty pochodzenia konopnego można kupić legalnie i pomóc sobie w leczeniu różnego rodzaju schorzeń, a także wykorzystać je jako składnik kosmetyków czy inhalacji. Warto wybierać susz konopny pochodzący z upraw ekologicznych, który zawiera najwięcej pożądanych dla naszego organizmu składników.